Zadzwoń:

22 753-04-04

Wysoki kontrast

Negatywny kontrast

Lekki kontrast

Skala szarości

e-wyniki badań

Dieta dla zdrowia

Rejestracja on-lineZAREJESTRUJ SIĘ

Nasze zdrowie zależy przede wszystkim od tego w jaki sposób się odżywiamy. Musimy pamiętać, że organizm nie ma możliwości uzyskania budulca dla swoich tkanek z innego źródła niż żywność. Jednak my najczęściej podchodzimy do jedzenia wyłącznie smakowo nie zastanawiając się nad tym czy to co konsumujemy jest zdrowe czy tylko smaczne i do tego szkodliwe.

Większość chorób cywilizacyjnych takich jak podwyższony cholesterol, nadciśnienie, cukrzyca, dna moczanowa jest dieto zależnych, oznacza to, że złe jedzenie powoduje powstawanie choroby, a zmiana sposobu żywienia i stylu życia na zdrowy powoduje poprawę.

Samodzielne ustalanie jadłospisu najczęściej kończy się wykreowaniem diety eliminacyjnej np. pozbawionej węglowodanów lub tłuszczy, a przez to zagrożonej powstawaniem efektu jo-jo. Musimy pamiętać, że nasze własne menu układamy zawsze według upodobań i trudno nam sobie wyobrazić jak przygotować do jedzenia coś za czym nie przepadamy, jakie ilości jedzenia należy spożywać i o jakiej wartości kalorycznej. Ważne jest również żeby z codziennego jadłospisu eliminować grupy produktów, których nie powinniśmy jeść ze względu na choroby na które chorujemy np. niedoczynność tarczycy, łuszczyca, celiakia itp.

Jednym słowem osoba odpowiedzialna za zakupy żywnościowe i przygotowanie posiłków powinna przynajmniej raz w życiu odwiedzić dietetyka. Przede wszystkim żeby skonsultować dotychczasowy sposób żywienia i wprowadzić w nim ewentualne zmiany.

Powinniśmy pamiętać, że odpowiednia dieta to najprostsza i najlepsza inwestycja w nasze zdrowie. Pozwoli ona zachować dobre samopoczucie i kondycję, a także wspomoże organizm w czasie choroby. Jest to też bardzo skuteczny sposób aby mieć wpływ na przebieg i ujawnienie się stanów chorobowych, którymi możemy być zagrożeni w naszym życiu.

Zapraszam Państwa do odwiedzenia dietetyka, który podejdzie kompleksowo do spraw żywienia i pomoże zachować zdrowie, a przy okazji również uzyskać upragnioną figurę.


Realizujemy świadczenia medyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
Aby skorzystać z usług naszej przychodni bezpłatnie, należy przedstawić aktualne ubezpieczenie zdrowotne.
Posiadamy certyfikat ISO 9001-2015, oznacza to, że wprowadziliśmy i stosujemy system zarządzania jakością w zakresie świadczonych usług medycznych.
Legitymujemy się Certyfikatem Akredytacyjnym wydanym przez Ministra Zdrowia w dniu 11 sierpnia 2021 r. , potwierdzającym spełnienie standardów akredytacyjnych dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie działalności przychodni RES MED. 40 w Michałowicach

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.