Zadzwoń:

22 753-04-04

Wysoki kontrast

Negatywny kontrast

Lekki kontrast

Skala szarości

e-wyniki badań

Szczepionki chronią dzieci przed wieloma groźnymi chorobami

Rejestracja on-lineZAREJESTRUJ SIĘ

Szczepionki chronią dzieci przed wieloma groźnymi chorobami. W naszej przychodni realizowany jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia program szczepień ochronnych dla dzieci.

Od 2017 r. nastąpiły w nim istotne zmiany. Wprowadzono szczepienia przeciwko pneumokokom dla wszystkich dzieci urodzonych od stycznia 2017 r. Szczepienia te są podawane w trzech dawkach wszystkim niemowlętom razem z dotychczasowymi obowiązkowymi szczepieniami, w tym samym terminie. Pozostałe dzieci powinny otrzymać szczepionkę przeciwko pneumokokom jako zalecaną. Od kilku lat dla niektórych dzieci jest dostępna bezpłatna szczepionka przeciwko ospie wietrznej. Są to dzieci uczęszczające do żłobków i klubów dziecięcych po dostarczeniu zaświadczenia od dyrektora placówki oraz dzieci z ciężkimi upośledzeniami odporności.

Oprócz szczepień obowiązkowych refundowanych są także szczepienia zalecane. Szczepienia zalecane dla dzieci to szczepionki przeciwko WZW typu A, ospie wietrznej, grypie, rota wirusom, pneumokokom A, B i C, kleszczowemu zapaleniu mózgu, ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV).

Dokładny program szczepień obowiązkowych jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce DLA PACJENTA->POZ do ściągnięcia KALENDARZ SZCZEPIEŃ. Wszystkie stosowane u nas szczepionki są dokładnie przebadane i bezpieczne.

Więcej informacji na na stronie Państwowego Zakładu Higieny pod adresem:

https://szczepienia.pzh.gov.pl/wszystko-o-szczepieniach/

 

Podstawa Prawna: Dziennki Urzędowy Ministra Zdrowia z dnia 25.10.2018 r. (Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego)


Realizujemy świadczenia medyczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia
Aby skorzystać z usług naszej przychodni bezpłatnie, należy przedstawić aktualne ubezpieczenie zdrowotne.
Posiadamy certyfikat ISO 9001-2015, oznacza to, że wprowadziliśmy i stosujemy system zarządzania jakością w zakresie świadczonych usług medycznych.
Legitymujemy się Certyfikatem Akredytacyjnym wydanym przez Ministra Zdrowia w dniu 11 sierpnia 2021 r. , potwierdzającym spełnienie standardów akredytacyjnych dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie działalności przychodni RES MED. 40 w Michałowicach

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.